Europsko prvenstvo u ronjenju na dah:: Zlato i bronca za naše!
(Rejting 0 od 5)
Ronjenje na dah
Autor: Tanja Kraljić
Utorak, 09 Rujan 2008 03:00
U disciplini Jump Blue Lidija Lijić osvojila je zlatnu medalju, a u disciplini dinamika Davoru Franičeviću bronca.
Od 30. kolovoza do 6. rujna 2008. u Antalyi u Turskoj održano je Europsko prvenstvo u ronjenju na dah.

Natjecanje se sastojalo od dvije discipline: Jump Blue i dinamika. Jump blue je disciplina koja se odvija u moru. Natjecatelj zaranja na dubinu od 10 metara, obilazi stranice kvadrata od 15 metara i izranja na površinu, što daje ukupno preronjenju duljinu. U disciplini dinamika mjeri se maksimalno preronjena duljina u bazenu.

Na natjecanju je bilo prisutno oko 60-tak sudionika iz 6 država. Hrvatska reprezentacija prisustvovala je na natjecanju u organizaciji Hrvatskog ronilačkog saveza. Hrvatsku reprezentaciju u ronjenju na dah sačinjavali su športaši: Lidija Lijić, Helena Serdarević, Karla Fabrio, Maja Knežević, Davor Franičević, Tomislav Sviličić, Nikola Štorga, Slaven Čubrić i trener Ivan Drviš.

U disciplini Jump Blue, u ženskoj konkurenciji Lidija Lijić s preronjenih 137.74 metra osvojila je zlatnu medalju, dok je Helena Serdarević osvojila peto mjesto.

U muškoj konkurenciji Davor Franičević osvojio je četvrto mjesto s preronjenih 143.95 metara i Tomislav Sviličić peto mjesto.

U disciplini dinamika u muškoj konkurenciji Davor Franičević osvojio je brončanu medalju s preronjenih 191,00 metar. Tomislav Sviličić zauzeo je četvrto mjesto. U ženskoj konkurenciji Helena Serdarević osvojila je 12. mjesto.

Davor Franičević je u obje discipline postavio nove državne rekorde dok je Lidiji Lijić nedostajalo tri metra do svjetskog rekorda.