(Rejting 0 od 5)
Duatlon
Autor: Adventure Sport Team
Ponedjeljak, 17 Prosinac 2012 10:56

Jelena Sekelj, Tomislav Bermanec, Marko Domislović, Mićo Duspara, Ladislav Gregorinčić i Slaven Pikija jučer su hrabro stali na start i uspješno završili dravski Cross duatlon – humanitarnu utrku kojom je Triatlon klub 042 zaključio ovu uspješnu sportsku godinu.

"Kraj godine i ovo predblagdansko vrijeme iskoristili smo da pomognemo potrebitima iz naše zajednice te tako nastavimo naše humanitarno djelovanje. Ova utrka tako je bila humanitarnog karaktera, a 6 prethodno spomenutih natjecatelja sudjelovalo je u utrci s ciljem prikupljanja pomoći za jednu obitelj težeg financijskog stanja iz Varaždina.“ kazao je Ladislav Gregorinčić, predsjednik Triatlon kluba 042.

Utrka je održana u teškim zimskim uvjetima. Blato, voda i bljuzga uvelike su prkosili natjecateljima tijekom savladavanja staze koja se sastojala od 3,8 km trčanja (2 kruga od 1,9 km), 14 km vožnje bicikla (5 krugova po dravskom nasipu i šumi) te na kraju još 1,9 km trčanja. Ipak, zadovoljni osmijesi na kraju i tijekom čitavog trajanja utrke govorili su da je ovo prava stvar koja definitivno mora postati tradicionalna.

Ova utrka bila je i uvod u službenu kros duatlon utrku koja će se održati na proljeće slijedeće godine. Kros triatlon i kros duatlon utrke su u posljednje vrijeme u svijetu postale vrlo popularne zbog atraktivnih biciklističkih i trkačkih dionica. Održavanjem jedne ovakve utrke Triatlon klub 042 pokazuje da prati trendove te će natjecateljima u Hrvatskoj pružiti priliku da iskuse čari takvih, nešto drukčijih utrka.

Ovom utrkom Triatlon klub 042 završio je rezultatski i organizacijski uspješnu 2012. godinu. Iako su rezultati u ovom slučaju apsolutno sporedni, red je da spomenemo da je u utrci najbrži bio naš gost iz Međimurja iz BK Prelog Tomislav Bermanec (1:01:40). Drugi je bio Marko Domislović (1:02:45), a treći naš predsjednik Ladislav Gregorinčić (1:08:30), obojica iz TK 042. Jedina hrabra pripadnica ženskog spola koja se odvažila nastupiti je Jelena Sekelj iz TK042 koja je utrku završila za 1:10:05.

KOMENTIRATI MOGU SAMO PRIJAVLJENI KORISNICI, PRIJAVITE SE ILI REGISTRIRAJTE!
Podijeli ovaj članak (google, twitter, facebook...)