(Rejting 0 od 5)
Kroz Hrvatsku
Autor: Jelena Sekelj
Nedjelja, 17 Siječanj 2016 20:44

U subotu (09.01.2016.) se u Beretincu trčalo, klizalo, padalo… Kombinacija bljuzge i snijega na stazi ovo je kolo učinila najzanimljivijim do sada.

Iako su vremenski uvjeti obeshrabrili neke od dosadašnjih natjecatelja lige, u subotu se na startu ispred Seoskog gospodarstva Canjuga u Beretincu našlo 52 najhrabrijih natjecatelja. Da su uvjeti na stazi bili teški, pokazuju i rezultati natjecatelja.

Sa vremenom 15:53, Marko Novak pobijedio je na utrci na 3km te je tako potvrdio svoju vodeću poziciju. Mario Horvat ciljem je prošao drugi i ostvario rezultat 16:46, dok je treći bio Edi Petak sa vremenom 18:14. Na utrci od 3km od žena je najbrža bila Ivanka Horvat, sa rezultatom 21:17. Jasna Šprem Gušić, trenutno vodeća među ženama, ciljem je prošla druga nakon 21:59. Jasna Gabrić utrku je završila treća, sa vremenom 23:39.

Posebno teško bilo je natjecateljima na 6 km, koji su trčali dva kruga. Padovi, proklizavanje, propadanje u mlake vode i blato obilježili su drugi krug utrke, nakon što je stazom u prvom krugu prošlo svih 52 natjecatelja. Tako je Josip Meštrić, najbolji u ukupnom poretku i nedostižni pobjednik i ovog kola, utrku završio za 30:37, a inače drži rekord staze od 26:27. Nino Vinković bio je odličan drugi sa vremenom 34:00. Treće mjesto pripalo je Šomođi Vanji, koji je utrku završio za 34:28. Među ženama pobjedu je odnijela Dina Androić sa vremenom 40:05. Druga je bila Jelena Sekelj, koja je utrku završila za 41:42. Smiljana Janžek, trenutno vodeća u ukupnom poretku, sa vremenom 48:54 osvojila je treće mjesto.

Posljednje kolo Cross Lige Beretinec biti će 23.01.2015. u 14h, ispred Seoskog turizma Canjuga. Nakon utrke će se održati i proglašenje pobjednika, za koje je nagrade osigurao sponzor lige GIANT. SRD Sjeverozapad i BBK ASI pozivaju sve ljubitelje trčanja da im se pridruže na završnom kolu i druženju nakon utrke.