Anna Stöhr and Rustam Gelmanov pobjednici Svjetskog boulder kupa
(Rejting 0 od 5)
Sa svih strana
Autor: Adventure Sport Team
Srijeda, 29 Kolovoz 2012 10:51

Jedno natjecanje i četiri pobjednika rezultat su završnice Svjetskog boulder kupa održanog u Munchenu.

Akiyo Noguchi i Dmitri Sharafutdinov slavili su svoju pobjedu dana na munhenskom Olympiastadionu, dok su Ana Stohr i Rustam Gelmanov osvojili naslove pobjednika Svjetskog boulder kupa.

Velika odluka donesena je već u subotu  kada je austrijanac Killian Fishuber, koji je na završno natjecanje došao s istim brojem bodova kao i Rustam Gelmanov, završio kao deseti u svojoj kvalifikacijskoj skupini.

Bez bodova za Killiana Fishuberta, Gelmanov je sa svojim 4. mjestom u finalu i dvije pobjede u sezoni došao do svoje prve titule pobjednika Svjetskog boulder kupa.

Pobjednik natjecanja u Munchenu bio je drugi ruski natjecatelj Dmitrii Sharafutdinov koji je svoju pobjedu osigurao pred 8000 gledatelja. Slijede ga Sean McColl iz Kanade i austrijanac Jakob Schubert.

U ženskoj konkurenciji pobjednica Svjetskog kupa je već bila poznata. Anna Stohr s osvojenim drugim mjestom u Munchenu, slavila je svoju treću ukupnu pobjedu Svjetskog kupa, nakon 2008. i 2011.

Pobjednica dana Akiyo Noguchi iz Japana je također unaprijed osigurala 2. mjesto na Kupu. Izostanak zbog ozlijede britanke Shaune Coxey iskoristila je njemačka heroina Juliane Wurm.

Stvarno je bio veliki užitak penjanja ovdje u Munchenu, publika je bila zaista nevjerojatna i mislim da smo svi uživali u dostojnom završetku velike sezone Svjetskog kupa. Ja sam jako sretna zbog naslova i sada ću putovati u Pariz s prilično dobrim osjećajem – izjavila je Ana Stohr nakon natjecanja.

Vrhunac ove sezone slijedi uskoro Svjetsko prvenstvo u Parizu koje se održava od 12.-16. rujna na kojem će sudjelovati i hrvatski predstavnici Barbara Gilić, Nikola Kramarić i Krešimir Morić.