(Rejting 0 od 5)
Sa svih strana
Autor: index.hr
Subota, 22 Siječanj 2011 22:22

Ivica Kostelić dobro je odvozio spust u Kitzbuhelu i završio na jedanaestom mjestu sa 1.91 sekundi zaostatka za pobjednikom Didierom Cucheom. Cuche je odličnom vožnjom stigao 98 stotinki brže od Bodea Millera i time zasjeo na vrh sa kojeg ga nitko nije uspio skinuti.
Ivica Kostelić na stazu je izašao šesti i time zauzeo drugo mjesto iza Hoffmanna, no već nakon Heela sa startnim brojem osam, Ivica je počeo padati, da bi se zaustavio na jedanaestoj poziciji koju dijeli sa Streiterbergerom.

"Danas je staza puno bolja, izgleda da je ravnana nakon treninga i puno je lakša. Tamo gdje sam jučer pogodio pobjedu, baš na tom mjestu, danas nisam bio najbolji. Meni je Streiff vrlo zvučan i puno mi znači, ali mi je najvažnije doći neozlijeđen u cilj. Evo i Natko je danas pao, ali na sreću mu nije ništa. Mnogi me pitaju imam li vremena za slavlje nakon jučerašnje pobjede. Vremena za slavlje nemam i uopće o tome ne razmišljam jer danas je bila teška utrka a i sutra je  vrlo važan slalom. Jučerašnja pobjeda mi je sigurno veliki poticaj za slalom i crveni broj treba obraniti", rekao je Ivica nakon utrke,.

U Kitzbuhelu je Ivica prije godinu dana napravio rezultat karijere u slalomu osvojivši sedmo mjesto, a jučer je napravio senzaciju osvojivši Super G. Nevjerojatni rezultati u prvim tjednima nove godine donijele su mu i vodeće mjesto u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

S obzirom da je Aksel Lund Svindal bio tek 17., Ivica je još za deset bodova povećao prednost pred Norvežaninom u ukupnom poretku i sada je na plus 265 (850-585).

Iza pobjednika Cuchea ostao je Bode Miller sa +0,98, a na postolje si je odličnom vožnjom osigurao Francuz Adrien Theaux, 28. skijaš na stazi, sa +1,18. Za Cuchea je to već četvrta pobjeda u spustu i ukupno peta u Kitzbühelu (osvojio je i jedan super G), te 15. u karijeri u utrkama Svjetskog kupa.

Ispisao je Cuche subotnjim trijumfom nove stranice skijaške povijesti. Četvrtom pobjedom u spustu na legendarnom Streifu izjednačio se na prvom mjestu s Austrijancem Franzom Klammerom, a ujedno je s 36 godina i pet mjeseci postao najstariji pobjednik jedne utrke Svjetskog kupa. Dosad je to s 36 godina i dva mjeseca bio Lihtenštajnac Marco Büchel koji je 2008. slavio na ovoj istoj stazi, ali u super G-u.

Do trećeg je mjesta u subotu sa startnim brojem 28 doskijao Francuz Adrien Theaux kojem je to tek drugo postolje u karijeri. Prošli je mjesec bio drugi u superveleslalomu u Beaver Creeku.

Kanađanin Osborne-Paradis, Michael Walchhofer i Natko Zrnčić-Dim nisu završili utrku. Walchhofer je pao, a Natko izletio sa staze, no srećom nitko nije ozbiljnije povrijeđen.

"Dobro se osjećam. Izgleda da mi je skija nakon jedne kvrge jako zahvatila stazu i jednostavno me bacila u zrak. Dobro sam prošao, samo s malim šokom.  Pad se dogodi iako uvijek vozim isto i onda se dogodi neka greška.  A poslije greške dolaze padovi.“