(Rejting 0 od 5)
Jet Ski
Autor: Igor Jagić
Ponedjeljak, 07 Svibanj 2007 23:32

Mladi četrnaestogodišnji hrvatski jet ski reprezentativac Branko Banović sjajno je započeo ovogodišnje Europsko jet ski prvenstvo.

On je pobijedio u klasi ski junior na prvoj od ukupno pet postaja ovogodišnjeg Europa toura, voženoj proteklog vikenda u San Javier Murciji u Španjolskoj. Banović je u jakoj međunarodnoj konkurenciji ostvario četvrto, drugo i prvo mjesto, što je u zbroju bilo dovoljno za ukupnu pobjedu, ispred Francuza Eduarda Menguya, koji je slavio u dvije vožnje a odustao u posljednjoj, te trećeplasiranog Belgijanca Vincenta Bosquea.

Banović je, podsjetimo, lanjsku sezonu završio kao svjetski viceprvak u kategoriji juniora do 15 godina, dok je ukupno na Europskom prvenstvu bio 13. junior s tek jednim nastupom, onim u Crikvenici. Banović je i lanjski dvostruki pobjednik Alpe Adria Kupa u konkurenciji ski beginnersa.

Nešto lošije je Europsko prvenstvo započeo Elvis Mihaljević, koji je u klasi ski stock zauzeo ukupno 7. mjesto. Mihaljević je prvu vožnju odustao, dok je u slijedećim utrkama zauzeo treću i četvrtu poziciju, što mu je donijelo ukupno 7. mjesto.

Prvi je bio Austrijanac Kevin Reiterer, drugi Francuz Morgan Poret a treći Francuz Edouard Menguy. Već u prvoj vožnji zbog pada je odustao Ivan Hudoletnjak.

Europski tour nastavlja se za mjesec dana utrkom u Nizozemskom Zendvoortu. Slijedeći vikend jet ski reprezentacija Hrvatske nastupa na otvaranju Alpe Adria Kupa na stazi Jesolo u Italija, dok je prva domaća utrka na rasporedu 19. i 20. svibnja na jezeru Čiče u Velikoj Gorici.

KOMENTIRATI MOGU SAMO PRIJAVLJENI KORISNICI, PRIJAVITE SE ILI REGISTRIRAJTE!
Podijeli ovaj članak (google, twitter, facebook...)