Dalibor Turković na pobjedničkom postolju
(Rejting 0 od 5)
Jet Ski
Autor: Igor Jagić
Utorak, 12 Rujan 2006 14:06
U Parizu je završen ovogodišnji Europski jet ski tour, u sklopu kojeg je prije tri tjedna održana i utrka u Crikvenici. Drugog natjecateljskog dana na umjetnom jezeru u Disneylandu, hrvatski reprezentativci u klasi ski expert stock ponovno su bili odlični.
Dalibor Turković (Hydrospace, Motostart Zabok) bio je drugi, te je uz 6. i 3. mjesto ukupno 3., na pobjedničkom postolju. Podsjetimo, najtrofejniji hrvatski jeter svih vremena lani je na završnici u Parizu pobijedio, te ukupno došao do trećeg mjesta. Zasigurno bi tako bilo i ove sezone, da Dado nije propustio većinu utrka zbog priprema prvog povijesnog domaćinstva Euro toura u Hrvatskoj.

Dado Turković u Parizu

Christopher Curtois europski je prvak
Elvis Mihaljević (Hydrospace, Motostart Zabok) ukupno je 4. nakon 4. mjesta jučer i 5. i 4. prekjučer. Nakon pobjeda u sve tri vožnje u Parizu, kao i odličnih nastupa u Španjolskoj, Portugalu, Austriji i Hrvatskoj, naslov prvaka Europe osvojio je Francuz Christopher Curtois na Hydrospaceu, ispred sunarodnjaka Morgana Poreta.

Francuz Francky Zapata, Sea Doo, novi europski prvak runaboat grand prix

Francuz Nicolas Rius grand prix pobjednik

U elitnim grand prix disciplinama jučer su vožene po dvije utrke. Naslov prvaka Europe u klasi grand prix osvojio je Francuz Nickolas Rius na Yamahi, koji je u Parizu bio bolji od branitelja naslova, sunarodnjaka Stevena Dauliacha na Kawasakiju. Podsjetimo, Dauliach je u toj klasi slavio u Crikvenici. U klasi runaboat grand prix naslov je sa sve tri pobjede u Parizu osvojio Francuz Francky Zapata na Sea Doo jetu (pobjeda i u Crikvenici). Britanac James Bushell, Sea Doo je Europski doprvak, dok se Francuz Teddy Pons na Yamahi treći.