(Rejting 5.00 od 5)
Jet Ski
Autor: Igor Jagić
Četvrtak, 19 Travanj 2007 00:48

Na startu nove jet ski sezone za sjajne se vijesti pobrinuo hrvatski jeter Slaven Ivančić, član jet ski kluba Santa Fe iz Labina koji je postao svjetski prvak u klasi ski superstock po verziji UIM-a.

On je na otoku Guadeloupe u Antilima na Atlantiku slavio naslov ispred Francuskinje Audrey Dujardin, lanjske prvakinje Europe u klasi ski ladies po IJSBA i EJSBA pravilima i Francuza Louis Nathan Lavocata.

Slaven je u prvoj vožnji bio četvrti, u drugoj je pobijedio dok je u trećem motu osvojio drugo mjesto, što mu je u konačnom zbiru donijelo naslov svjetkog prvaka s bodom prednosti ispred Dujardin. U ovoj, za UIM novoj klasi, nastupilo je tek 7 natjecatelja, no Ivančić dokazuje da je pred njim velika sezona u jačoj, elitnoj konkurenciji IJSBA.

U Guadeloupeu je od hrvatskih vozača nastupio i Davor Hundić, koji je u klasi runaboat superstock, klasi sjedećih jet plovila, zauzeo 32. mjesto u konkurenciji 40 vozača. U ovoj klasi vozilo se čak 6 zasebnih utrka. Svjetski je prvak postao Francuz Davy Vaitilington. Svjetski prvak po UIM-u u free style-u postao je Britanac Stone Lee. Više informacija pogledajte na www.aquabike.net

Prošloga tjedna sastalo se i predsjedništvo Hrvatskog jet ski saveza koje je donijelo datume i lokacije ovogodišnjih međunarodnih utrka u Hrvatskoj. Prvenstvo Hrvatske tako će se održati na četiri lokacije, dobro poznate ljubiteljima vodenog adrenalina.

Sezona će startati od 18. do 20. svibnja na jezeru Čiče pored Velike Gorice, nastavit će se utrkom u Zadru od 22. - 24. lipnja, Alpe Adria Kup održat će se od 13. do 15. srpnja u Crikvenici a završnica prvenstva Hrvatske je u Poreču od 07. do 09. rujna.

Kalendar Europskih utrka i utrka Alpe Adria Kupa još uvijek je u izradi.

KOMENTIRATI MOGU SAMO PRIJAVLJENI KORISNICI, PRIJAVITE SE ILI REGISTRIRAJTE!