(Rejting 0 od 5)
Plivanje
Autor: Janez Maroević, dipl. oecc.
Nedjelja, 04 Kolovoz 2013 18:26

Najbolja hrvatska maratona Karla Šitić osvojila je u jakoj konkurenciji peto mjesto na 34 km dugoj utrci FINA Grand Prixa održanom na kanadskom jezereu Lac Memphremagog.

U vrlo teškim vremenskim uvjetima koji su prijetili i prekidom utrke, Karla je ovu zahtjevnu dionicu otplivala za 7 sati, 47 minuta i 35 sekundi što je jako dobar rezultat posebno kada se uzme u obzir ozljeda koljena zbog čega je na kraju sezone vjerovatno očekuje i operacija.

Prvo mjesto osvojila je ruskinja Olga Kozidub (7:37:27), drugo čehinja Silvia Rybarova (7:37:29), a treće aktualna svjetska prvakinja iz Barcelone talijanka Martina Grimaldi (7:37:30).

Karla trenutno dijeli 4. i 5. mjesto u ukupnom poretku sa 36 bodova i do kraja je još očekuju utrke na Ohridu (24.08.) i u Napulju (01.09.).

Kod plivača prvo mjesto osvojio je francuz Joanes Hedel (7:24:43), drugo kanađanin Xavier Desharnais (7:30:21), a treće makedonac Evgenij Pop Acev (7:31:36).

KOMENTIRATI MOGU SAMO PRIJAVLJENI KORISNICI, PRIJAVITE SE ILI REGISTRIRAJTE!
Podijeli ovaj članak (google, twitter, facebook...)