Buzećan, Pazinjani i Labinjani osvojili naslove u Kupu Istre i Kvarnera
(Rejting 5.00 od 5)
Brdski biciklizam
Autor: Roberto Zahtila
Utorak, 09 Studeni 2010 10:52

U organizaciji Brdsko-biciklističkog kluba Istra Bike iz Labina, u nedjelju 31.10.2010 je održan "5. Labinjonski trek marathon". Utrka koja se bodovala za Kup Istre i Kvarnera okupila je nešto više od 120 natjecatelja iz Slovenije, Iitalije, Njemačke i Hrvatske.

Ni loše vrijeme nije pokolebalo natjecatelje pa su gotovo svi stigli do cilja. Vozilo se na stazi dugoj 45 kilometara od Restorana Dubrova sa ciljem na Fortici. Rekreativci, kadeti i početnici vozili su 30 kilometara

Pobjedu u ukupnom poretku odnio je Đani Simičić (BGK Tuškanac) koji je slavio ispred dvojice Slovenaca. Robert Kordež zauzeo je drugo, a njegov klupski kolega treće mjesto u ukupnom poretku i najjačoj klasi "Elite". Robreto Zahtila (BBK Istra Bike) je sa osvojenim šestim mjestom uspio doći do ukupne pobjede u Kupu Istre i Kvarnera. Marin Prodan (BK Buzet) je sa petim mjestom u jučerašnjoj utrci završio na drugom mjestu u Kupu Istre i Kvarnera.

U kategoriji do 23 godine slavio je Luka Grubić (Brisot Cardin Bibanese), dok je Sanjin Sirotić (BK Buzet) sa trećim mjestom u jučerašnjoj utrci osvojio Kup Istre i Kvarnera u klasi do 23 godine.

U ženskoj konkurenciji su dominirale članice biciklističkog kluba MTB Istra-Pazin. Pobjedu je odnijela Iva Božac ispred Antonele Frenčić i Tihane Ujčić. Antonela i Tihana su pred zadnju utrku bile bodovno poravnate, pa je Kup otišao u ruke Antoneli.

Robi Šujević (BBK IstraBIKE) potvrdio je dominaciju u kategoriji juniora. Robi je slavio u sve tri utrka Kupa Istre i Kvarnera. Drugo mjesto zauzeo je njegov klupski kolega Mario Radović, dok je treće mjesto pripalo Petru Vukoviću (BK Buzet) koji je drugoplasirani u poretku Kupa.

Slovenac Peter Vesel pobjednik je u klasi veterana, što mu je donijelo i pobjedu u Kupu. Najbolji istarski predstavnik bio je Goran Ivančić (BK MTB Istra) koji je utrku završio na 5. mjestu. Njegov klupski kolega Veljko Brajković je najbolji istarski veteran u poretku kupa (2. mjesto).

Klaudio Medica je slavio u klasi rekreativaca, a pobjedu u Kupu je odnio Simon Krizmanić iz Kanfanara. Buzećan Saša Vidović bio je najbrži u klasi sport što mu je donijelo treće mjesto u poretku Kupa. Željko Ujčić (BK MTB Istra-Pazin) je jučerašnjim drugim mjestom došao do pobjede u Kupu.

Staza po guštu svih pravih mountain bikera,tehnicki zahtjevna,iako malo skliska,sa single track spustevima i stjenovitim usponima, sa ciljem na Fortici, u starogradskoj jezgi Labina,gdje su sudionici imali besplatan posjet labinskoj replici pravog rudniku,po cemu je Labin poznat!

Druženje se je nastavilo na Dubrovi,uz paštu i podjelu bogatog fonda nagrada,te ovim putem zahvaljujemo svim sponzorima i dobrim ljudima bez kojih se ovaj dogadaj nebi mogao tako kvalitetno odvijati. I naravno,vidimo se 2011 na 6.Labinjonskom Trek Maratonu, gdje vas ocekuje jos atraktivnija staza i puno zabave i adrenalina!

KOMENTIRATI MOGU SAMO PRIJAVLJENI KORISNICI, PRIJAVITE SE ILI REGISTRIRAJTE!
Podijeli ovaj članak (google, twitter, facebook...)