(Rejting 4.00 od 5)
Brdski biciklizam
Autor: Adventure Sport Team
Utorak, 04 Rujan 2012 21:18

Sunčana nedjelja, 180 takmičara raspoređenih u 15 kategorija, zanimljivo-zahtjevna staza u blizini Grožnjana, sve to začinjeno zabavom to je recept za jedan ugodan dan i uspješnu utrku pod nazivom "Izgubljena Ovca".

Ovogodišnje izdanje bodovalo se za Kup Hrvatske i Kup Slovenije (B klasa), a nama je bio ulazak u organizaciju službenih natjecanja.

Vozače je na subotnjem treningu dočela skliska staza nakon obilne kiše u petak, srećom prognoza nam se smilovala i ukazalo nam se sunce u nedjelju, koje je pomoglo da se djelomično ista osuši. Ipak staza je ostala skliska na gornjem dijelu koji se nalazi u šumi. Svakako i to je imalo svoje čari za gledatelje, a najiskusniji vozači imali su malu prednost. Natjecanja su započela sa mlađim kategorija U13 i U15 koji su vozili skraćenu stazu dužine 2 km po krugu. Nakon njih na stazu su krenule sve druge kategorije, a najzanimljiviji dio dana bile su utrke djece u dobi od 6 do 11 godina. Te utrke bodovale su se samo za Kup Slovenije, a nastupilo je tridesetak djece, koji su se jako borili za pobjedu uz glasno navijanje s "tribina". U tim kategorijama imali smo samo jednog predstavnika iz Hrvatske, Maria Udovičića iz KBBXS Adrenaline iz Pule

Pobjednik u najjačoj konkurenciji Elite koji su odvozili čak šest krugova bio je slovenac Budin Matjaž (Orbea Geax Team) ispred sunarodnjaka Lovše Mateja (Uni Team Cult), najbrži hrvat u ovoj kategoriji bio je Vidović Saša (BK Buzet).

Najbrža u kategoriji Elite Žene bila je Kiršić Andrea (BGK Tuškanac) ispred Perše Tine (Calcit Bike Team-GT) i Težak Gorane (KBBXS Adrenalina).

Nažalost osim u kategoriji Elite Žena uspijeli smo oduzeti postelje našim sjevernim susjedima samo u kategorijama Rekreativca gdje je pobjedu odnio Biondić Ivica (BBK Kvarner) i u kategoriji U13 gdje je pobijedio Fržop Roko (BBK Orlov Krug).

Rigo Paolo (BGK Tuškanac) bio je 6. u kategoriji Juniora, Šuflaj Igor (BBK Grožnjan) bio je najbrži hrvat u kategoriji Veterana A, dok je Franić Krešimir (BK Opatija-2010) bio najbrži u kategoriji Veterana B, dok u kategoriji Veterana C ujedno i trećeplasirani u kategoriji bio je Žagar Željko (BGK Tuškanac). U kategoriji kadeta odličan je bio Bažon Sandi (MTB Istra Pazin) koji je završio na drugom mjestu, dok je njegov klupski kolega Bertetić Marko bio sedmi iza Zorko Marina (BK Buzet), još mo imali jednog predstavnika u toj kategoriji a to je bio Vukadin Tomisla (BK Dugo Selo) koji je završio na desetom mjestu. Iz BK Dugo selo dolazi i najbolji hrvat u kategoriji SPORT koji je ujedno stao na treće mjesto postolja, a to je Tašić Mario.

Kod mlađih kategorija još moramo napomenuti odlične rezultate Ivaninić Nina (MTB Istra Pazin), Kocen Timoteja (BK Mura Avantura), Novosad Emila i Filipović Jane (oboje BGK Tuškanac) te Kukuljan Lučana (BK Grobnik) u kategoriji U13, te Cukrov Francesca (BBK Orlov Krug), Žgalin Mateja (BK Dugo Selo), Brajković Karla (MTB Istra Pazin)Robić Ivana (BK Dugo Selo), Pincin Patrika (MTB Istra Pazin) te Grgorinić Luke (KBBXS Adrenaline) u kategoriji U15.

Veliki broj slovenskih natjecatelja u svim kategorijama dokaz je uspiješnosti njihovog rada sa djecom već od malih nogu, što je i vidljivo iz nastupa najmlađih. Ali svejedno imali smo i mi naših vozača koji su se iskazali na stazi, koja je svakako tražila koncentraciju i snagu u svakom trenutku utrke.

Nadamo se da svi vi koji ste bili tog dana s nama ste proveli jedan ugodan dan i da ćete se dogodine vratiti s nama, mi već radimo na 4. Izgubljenoj Ovci, jer dok je ne nađemo nećemo imati mira.