Ivan Stanić osvojio Kup Istre i Kvarnera
(Rejting 0 od 5)
Cestovno trcanje
Autor: Ivan Lončar
Ponedjeljak, 25 Veljača 2008 20:47
Sedmo kolo Istarske zimske lige bilo je i zadnje kolo 1. Kupa Istre i Kvarnera. Održano je u Pazinu, a nakon utrke proglašeni su najbolji u Kupu. Na startu se pojavilo 47 natjecatelja.
1. Kup Istre i Kvarnera osvojio je Ivan Stanić, koji je u ukupnom poretku bio ispred Tihomira Bobolanovića i Roberta Radojkovića. U ženskoj konkurenciji pobijedila je Suzana Alberini, druga je bila Tea Tomišić, a treća Valentina Matić. Kup se sastojao od šest kola, od kojih su četiti bila iz Istarske zimske lige, a dva iz Rival zimske lige.

Sedmo kolo lige trčalo se u Pazinu na stazi dužine oko 6 300 m. Start je bio na mostu Vršić, nakon kojeg se išlo oko bivše tvornice Pazinka, preko mnogima omiljenog Gortanovog brijega i Rijavca natrag na most.

Najbrži je bio Ivan Stanić, koji je postigao vrijeme 23:24 min. Iza njega su bili Tihomir Bobolanović (23:33 min) i Alfred Širol (24:36 min).

U ženskoj konkurenciji pobijedila je Suzana Alberini. Njezino vrijeme je bilo 27:34 min i osvojila je 12. mjesto. Druga je bila Tea Tomišić (28:55 min, 21. mjesto), a treća Nensi Jop (29:51 min, 24. mjesto).

9. ožujka Sveti Petar u Šumi domaćin je zadnjeg, osmog kola lige. Za ukupni poredak boduje se šest najboljih rezultata. Uzimajući u obzir šest najboljih rezultata nakon sedam kola, vodeći je Ivan Stanić (496.57 bodova), drugi je Lučano Sošić (467.29 bodova), a treći Robert Radojković (438.91 bod).