(Rejting 5.00 od 5)
Cestovno trcanje
Autor: rsduljanik.hr
Petak, 30 Listopad 2009 06:25

Nešto manje od 850 natjecatelja po lijepom i toplom vremenu protrčalo je Uljanikom od čega 720 osnovaca uglavnom iz pulskih i istarskih osnovnih škola, ali i gostiju iz Rijeke, te slovenskih atletskih klubova.

Uljanik je protekle nedjelje po 27. put zaredom otvorio vrata osnovcima, atletičarima i rekreativcima na najvećoj pulskoj gradskoj utrci Dan Uljanika koja se organizira u povodu obljetnice osnutka pulskog pomorskog arsenala i brodogradilišta.

U glavnoj 8 kilometarskoj utrci sudjelovalo je više od 126 trkača, a prvo mjesto osvojio je Đuro Kodžo (AK Petar Mrkonjić BiH) koji je stazu pretrčao za 24,25 minuta. Kodžo bi, podsjetimo pobijedio i u lanjskoj utrci da nije pogriješio i nenamjerno skratio stazu. Drugi je prošlogodišnji pobjednik Zoran Žilić iz riječkog "Kvarner Autotransa", a treći Matija Lukina (AK Rudolf Perišin - Gornja Stubica).

U konkurenciji atletičarki pobijedila je Suzana Alberini (Kvarner Autotrans - Rijeka) s vremenom od 30,04 minute, dok prošlogodišnja pobjednica Barbara Belušić (AK Istra) nije nastupala. Drugo mjesto osvojila je Valentina Šćur (AK Istra Pula), a treće Jasna Bolić (AK Istra - Pula). Kod sportaša s invaliditetom u kategoriji handbike slavio je Gracijano Turčinović (SD Paraplgičara - Pula), a ukupno je utrku završilo četvoro sportaša s invaliditetom.