Slavko Petrović pobjednik Varaždinskog polumaratona
(Rejting 0 od 5)
Cestovno trcanje
Autor: Krunoslav Borovec
Srijeda, 26 Rujan 2007 11:20
Ove godine se okupio rekordni broj trkača (282) iz 10 država i krenuo u borbu za pobjedu i nagrade. U neizvjesnoj borbi do samog kraja, naš najbolji trkač Slavko Petrović, dokazao da se može boriti sa stranim trkačima i pobijedio je na 13. Varaždinskom polumaratonu.

Start

Od samog početka naš najspremniji trkač, Slavko Petrović, vodio je borbu sa mađarskim dvojcem Zsoltom Benedekom i Lajosom Berecom, kojeg je na kraju dobio za 2 sekunde i pobijedio s rezultatom 1:06:27. Četvrto mjesto osvojio je Dražen Dinjar, ispred Drage Paripovića, veterana i rekordera staze (1:05:17), dok je na šestom mjestu bio Ivica Škopac.

Dinjar i Dragec

U ženskoj konkurenciji, kak to Janko voli nazvati, "mađarska laka konjica" i to mlada, bila je uvjerljiva. Pobijedila je Monika Nagy s rezultatom 1:18:31 ispred Anisse Zsofie Badis, dok je treća bila Antonija Orlić iz AK Sljeme, a četvrta Marija Schwarz, AK Sinj.

S obzirom na to da je ovogodišnji polumaraton ujedno bio i državno prvenstvo u polumaratonu i hodanju, Slavko Petrović i Antonija Orlić postali su državni prvaci u polumaratonu.

Državno prvenstvo - pobjednice

Kod hodača, pobijedio je Fabio Ruzzier iz susjedne Slovenije. Naš najbrži hodač bio je Saša Radotić, koji je postao državni prvak u hodanju.

I ove su godine održane održane i druge utrke na kraćim dionicama za mlađe dobne kategorije osnovnih i srednjih škola, kao i za građane u kojima su sudjelovali i brojni Varaždinci, ali i gosti iz bliže i daljnje okolice. Na utrci građana na 8 km pobijedili su Zoran Žilić i Valentina Belović. Istu dužinu za građane trčali su i juniori. Tradicionalno tu su bili i invalidi u kolicima.

Pobjednici

Utrka je održana pod pokroviteljstvom Grada Varaždina, Varaždinske županije i sponzora, tako da je na kraju bila tradicionalna tombola sa glavnom nagradom, biciklom. Na ovoj utrci najboljima su podijeljena 94 pokala, a za sve takmičare i 400 prigodnih medalja.

Pobjednice

Tu je svakako potrebno spomenuti da je našem najstarijem trkaču, 83-godišnjem Josipu Đunđeku ovo bila 800. utrka. Želio je da to bude u njegovom gradu i zbog toga je ove godine rjeđe bio po utrkama. Nadamo da će i netko od nas stići do te brojke.