Zaboravili ste lozinku?    Registriraj se
Turopolje:: Lili Čulibrk - novi hrvatski rekord!!!
(Rejting 0 od 5)
Cestovno trcanje
Autor: Želimir Delač   
Ponedjeljak, 27 Ožujak 2006 09:00
Na 14. Turopoljskoj trci, koja je održana u nedjelju, 26. ožujka 2006. u organizaciji MK "Velika Gorica" i Plemenite općine turopoljske, okupilo se 216 natjecatelja iz Hrvatske, Slovenije, Mađarske i BiH (ukupno 8 klubova, 25 muških i 3 ženske ekipe.)
{mosgallery}Trka je održana po vrlo dobrim vremenskim uvjetima, no nagli porast temperature (oko 18 °C), bila je možda za neke trkače nepovoljna okolnost u postizanju boljih rezultata. Ipak, postignuti su vrhunski rezultati – Kimani Lucia (porijeklom iz Kenije, trčala za BiH) oborila je rekord staze u kategoriji žena s novim rezultatom (Ž. 1. mjesto) 1:15:54, a postignut je i novi hrvatski rekord u polumaratonu za žene (za sada neslužbeno dok ga ne potvrdi HAS) – Ljiljana Čulibrk (Ž-2. mjesto) 1:17:29.

Najbolji u muškoj konkurenciji bio je Benedek Zsolt iz Mađarske (1:07:32). Kod ekipa situacija je sljedeća - ekipe ženske: 1. AK Sljeme, a ekipe muški: AK Žumberak.

{mosgallery}Motiv ove turopoljske trke bio je konj hrvatski posavec, kojeg su predstavnici Plemenite općine turopoljske prezentirali na dostojan način. Prije početka trke imali smo priliku vidjeti stare kočije koje su dovukli ovi konji.

Interesantno je na kraju za napomenuti, da su u samoj trci (kao redari) prvi puta sudjelovali i gorički bikeri ("Tur bikers") sa svojim motorima, a u sklopu utrke građana sudjelovli su i pojedini političari. S nama je trčala i Vesna Škare-Ožbolt. Sve pohvale Vesni, i nadam se da će se pridružiti i sljedeće godine.

Više fotografija s trke pogledajte ovdje.

Rezultati 14. Turopoljske trke:
Muškarci
1. Benedek Zsolt 1:07:32 Mađarska
2. Kodžo Đuro 1:07:59 BiH
3. Ravić Nedeljko 1:08:46 Varaždin
4. Dinjar Dražen 1:09:39 Rudolf Perešin
5. Fonyo Sandor 1:10:43 Mađarska
6. Persely Norbert 1:12:20 Mađarska
7. Čegar Goran 1:12:49 SCG
8. Škopac Ivica 1:13:05 Zagreb
9. Maroević Janez 1:13:15 Sinj
10. Belčić Saša 1:13:41 Karlovac
11. Bottger Hendrik 1:13:51 Njemačka
12. Krišto Zdravko 1:14:10 Žumberak
13. Kovač Hrvoje 1:15:33 Sljeme
14. Čorba Ivan 1:15:59 Ivanec
15. Glogović Dario 1:16:35 Mladost
16. Katić Ante 1:17:26 Otok
17. Klobučarić Damir 1:17:28 Žumberak
18. Mrkojević Tihomir 1:19:25 Žumberak
19. Filipčić Miljenko 1:19:51 Sljeme
20. Bubanko Mladen 1:20:42 Hidraulika Kurelja
21. Lukina Željko 1:20:47 Rudolf Perešin
22. Bijelić Vedran 1:21:02 Žumberak
23. Trs Ivan 1:21:24 Sljeme
24. Mišerić Darko 1:22:03 Velika Gorica
25. Delaš Jozo 1:22:25 Sinj
26. Sobota Marko 1:22:38 Sljeme
27. Cerovski Branko 1:22:50 Velika Gorica
28. Patljak Ivica 1:22:52 GEM Vrbovec
29. Vukas Stipan 1:23:48 Maraton Biograd
30. Vegše Robert 1:23:52 Veteran
31. Veladžić Denis 1:24:21 Veteran
32. Cvjetinović Simo 1:24:22 BiH
33. Jagatić Mijo 1:24:30 Žumberak
34. Škevin Darko 1:24:41 Sljeme
35. Valenteković Igor 1:25:04 Žumberak
36. Grgas Goran 1:25:39 Velika Gorica
37. Šikman Mile 1:26:10 Veteran
38. Novak Ivan 1:26:49 Marathon 95
39. Habuš Hrvoje 1:27:02 Velika Gorica
40. Kuhar Janez 1:27:09 Slovenija
41. Starešinić Vlado 1:27:14
42. Krišto Petar 1:27:19 Žumberak
43. Tojčić Mićo 1:27:21 Velika Gorica
44. Batković Darko 1:27:35 Velika Gorica
45. Lončar Franjo 1:28:09 Veteran
46. Cerovac Stjepan 1:28:27 KA-tim
47. Hasanbegović Kemal 1:28:39  
48. Kosec Josip 1:28:40 Rudolf Perešin
49. Delač Želimir 1:28:44 Velika Gorica
50. Pavčec Nikola 1:28:55 Marathon 95
51. Razum Branko 1:28:58 Rudolf Perešin
52. Babić Krešo 1:29:00
53. Bošnjak Predrag 1:29:12 Jastreb 99
54. Ćusa Vedran 1:29:26  
55. Sever Dejan 1:29:31
56. Petrovečki Robert 1:29:34 Sljeme
57. Črešnik Ivan 1:29:54 Slovenija
58. Malbaša Mislav 1:30:01 Sinj
59. Curić Matija 1:30:08 Uljanik
60. Marohnić Viktor 1:30:16 Sljeme
61. Težak Ratko 1:30:25
62. Opašić Srećko 1:30:30 Sljeme
63. Dubovečak Stjepan 1:30:52 Ivanec
64. Hodak Mladen 1:31:24 Kommerling
65. Hrnjak Krunoslav 1:31:26 Velika Gorica
66. Geceg Vinko 1:31:36 GEM Vrbovec
67. Korošic Franjo 1:31:37 Marathon 95
68. Veladžić Mirsad 1:31:41 Veteran
69. Kocen Danijel 1:32:04 Sljeme
70. Delaš Petar 1:32:05 Sinj
71. Vraneša Vladimir 1:32:06 Veteran
72. Gregorinčić Ladislav 1:32:16 Marathon 95
73. Staklenac Veljko 1:32:37 Velika Gorica
74. Cindrić Marijan 1:32:42 Veteran
75. Janković Dragan 1:32:49 Sljeme
76. Lacković Boris 1:33:03 Marathon 95
77. Zeman Mario 1:33:09 Slatina
78. Peperko Ivan 1:33:55 Maraton Krapina
79. Šarčević Rajko 1:34:03 Kvarner
80. Čizmić Mirsad 1:34:24 BiH
81. Bendeković Zvonimir 1:34:28 Velika Gorica
82. Vučković Darko 1:34:42 Sinj
83. Burić Josip 1:34:45 Veteran
84. Krivski Zvonko 1:34:46 Veteran
85. Kišan Tomo 1:35:08 GEM Vrbovec
86. Perica Joso 1:35:11 Sljeme
87. Saratlija Nikola 1:35:26 Sinj
88. Jančijev Stjepko 1:35:30 Sljeme
89. Pongrac Ivan 1:35:37 Veteran
90. Blažanin Ante 1:35:47 Veteran
91. Drokan Ivan 1:36:02 Slatina
92. Pećina Ivan 1:36:11 Sljeme
93. Pešut Boris 1:36:12
94. Stojević Mladen 1:37:05 Veteran
95. Kopajtić Nedjeljko 1:37:14 Veteran
96. Kantović Miljenko 1:37:28 Maraton Krapina
97. Dubovečak Valent 1:37:30 Ivanec
98. Kelečić Mario 1:37:31 Jastreb 99
99. Stiasni Velimir 1:37:33 Sljeme
100. Hrgović Vedran 1:37:41
101. Juretić Anton 1:38:09 Velika Gorica
102. Tašaković Esad 1:38:22 Velika Gorica
103. Goronja Ranko 1:38:34
104. Šutalo Krešimir 1:38:41
105. Milić Dubravko 1:38:46 Veteran
106. Buljan Milan 1:38:54 Sinj
107. Friščić Vjeran 1:39:11 Marathon 95
108. Marković Mario 1:39:35 Sljeme
109. Mateis Damir 1:39:39
110. Lukač Nikola 1:39:55 KA-tim
111. Javor Nedjeljko 1:39:58
112. Romanović Zlatko 1:40:00 Hrvatski sokol
113. Grmovšek Dejan 1:40:10 Sisak
114. Karas Tomislav 1:40:11 Jastreb 99
115. Kovačić Ivica 1:40:16 Sisak
116. Kovač Nikola 1:41:08 Hrvatski sokol
117. Čotra Ivan 1:41:21
118. Vukelić Mile 1:41:31 Velebit 2001
119. Cerar Goran 1:41:32 Jastreb 99
120. Hećimović Joso 1:41:43 Veteran
121. Halili Kamer 1:41:50 Veteran
122. Vida Zvonko 1:41:51 Veteran
123. Štambuk Vjekoslav 1:42:10 Veteran
124. Karas Krešimir 1:42:16 Jastreb 99
125. Jurec Davor 1:42:26 Marathon 95
126. Jakasović Miroslav 1:42:32 Sljeme
127. Pale Željko 1:42:32 Sljeme
128. Kombol Pavao 1:42:42
129. Vasung Franjo 1:43:24 Sljeme
130. Katavić Pejo 1:43:34 Veteran
131. Miljković Srđan 1:44:06 Jastreb 99
132. Japec Leopold 1:44:16 Rudolf Perešin
133. Bernat Stjepan 1:44:19 Marathon 95
134. Dikon Josip 1:44:45 Jastreb 99
135. Štimac Slavko 1:45:08 Sisak
136. Ćurić Damir 1:45:30 Sljeme
137. Sabljić Vedran 1:45:35 Sljeme
138. Turk Davor 1:45:43 Rudolf Perešin
139. Lusavec Drago 1:46:03 Marathon 95
140. Mlakar Neven 1:46:08
141. Brezarić Vladimir 1:46:15 Jastreb 99
142. Milošević Josip-Čičko 1:46:28 Sinj
143. Balaško Krešimir 1:47:39 Marathon 95
144. Zubac Nenad 1:47:48 Veteran
145. Balaško Marijan 1:48:02 Marathon 95
146. Barać Šime 1:48:16 Sinj
147. Romčević Milorad 1:49:35 KA-tim
148. Mlačić Ivan 1:49:37 Veteran
149. Targuš Zdenko 1:49:46 Hrvatski sokol
150. Borovec Krunoslav 1:49:51 Marathon 95
151. Mulalić Hasan 1:50:03 BiH
152. Zlomislić Zlatko 1:51:11 Sljeme
153. Čuljat Ivan 1:51:24 Veteran
154. Paj Boris 1:51:47 Sljeme
155. Dujmović Branko 1:52:08 Veteran
156. Mitić Dinko 1:52:08
157. Sporiš Milan 1:52:33 Veteran
158. Košir Anton 1:52:44 Slovenija
159. Teklić Ivan 1:53:07
160. Lekić Predrag 1:53:40 Kastav
161. Nenadović Đuro 1:53:43 Veteran
162. Fajdetić Dragutin 1:54:26 Žumberak
163. Mičić Ivan 1:55:32 Martin
164. Evačić Juraj 1:55:51 Marathon 95
165. Mrkobrada Miomir 1:56:45
166. Gavran Petar 1:59:09 Veteran
167. Puh Stjepan 1:59:34 Maraton Krapina
168. Reinić Boris 1:59:35
169. Petricioli Donat 1:59:46 Veteran
170. Salkić Hasan 2:03:22 BiH
171. Klupač Krešimir 2:03:59
172. Jandrečić Stjepan 2:04:00 Jastreb 99
173. Kršinić Frano 2:04:56 Veteran
174. Skendrović Andrej 2:05:19
175. Sunarić Hrvoje 2:06:04
176. Presečki Franjo 2:13:30 Veteran
177. Belan Ivo 2:14:20 Veteran
178. Grubišić Mladen 2:17:13 Žumberak
179. Haubrih Želimir 2:17:14 Veteran
180. Badanjak Davor 2:20:15 Veteran
181. Rajčević Branko 2:21:48 Marathon 95
182. Pap Vilim 2:52:41 Marathon 95

Žene
1. Kimani Lucia 1:15:54 BiH
2. Ćulibrk Ljiljana 1:17:29 Mladost
3. Kovacs Ida 1:19:52 Mađarska
4. Jurišić Veronika 1:25:00 Sljeme
5. Auerbach Szilvia 1:26:17 Mađarska
6. Gidak Petra 1:29:22 Karlovac
7. Primožić Tanja 1:31:28 Sljeme
8. Orlić Antonija 1:31:50 Sljeme
9. Kolar Mirjana 1:32:45 KA-tim
10. Županić Valentina 1:35:06 Ivanec
11. Domazet-Lošo Ana 1:35:25 Sinj
12. Krofl Ivanka 1:39:07 Žumberak
13. Kmačić-Pellizzer Mirjana 1:39:19
14. Gavez Iva 1:40:40 Velika Gorica
15. Malbaša Jagoda 1:44:20 Sinj
16. Drokan Mirta 1:45:25 Slatina
17. Medvedović Tomislava 1:45:25 Slatina
18. Paradiš Andreja 1:46:14 Žumberak
19. Novački Gordana 1:51:11 Žumberak
20. Terzić Mirjana 1:53:14 Sisak
21. Hagemann Ana 1:53:20 Marathon 95
22. Darović Kristina 1:54:54 Veteran
23. Jandrečić Antonija 2:04:00 Jastreb 99
24. Korošic Renata 2:05:46 Marathon 95
25. Jagarinec Vesnica 2:05:55 GEM Vrbovec
26. Sučić Vedrana 2:08:18 Veteran
27. Lozić Branka 2:13:45 Žumberak
28. Rajić Žana 2:14:39 Sljeme
29. Drašković Dubravka 2:26:12 Veteran

Muške ekipe:
1. Žumberak 5:12:05      
2. Sljeme 5:19:26      
3. Rudolf Perešin5:28:04      
4. Velika Gorica 5:37:35      
5. Sinj 5:37:46      
6. Veteran 5:42:32      
7. Marathon 95 5:59:47      
8. Jastreb 99 6:28:26  
      
Ženske ekipe:       
1. Sljeme 4:28:18      
2. Žumberak 5:16:32      
3. Veteran 6:29:24    

Detaljnije rezultate 14. Turopoljske utrke pogledajte ovdje:
 Turopoljska-ciljna lista
 
KOMENTIRATI MOGU SAMO PRIJAVLJENI KORISNICI, PRIJAVITE SE ILI REGISTRIRAJTE!
Podijeli ovaj članak (google, twitter, facebook...)
Adventure Sport Portal on Facebook

ZADNJE SA FORUMA

ZADNJI KOMENTARI


NAJČITANIJI ČLANCI (zadnjih 30 dana)






AS Forum!

MARKETING

Rubrike

Mi na Adventure Sport portalu želimo svijet učiniti boljim mjestom za život!
Animus 2005. Sva prava pridržana. Članci i fotografije u vlasništvu su Adventure Sport Portala, osim ako nije drukčije naznačeno. Stavovi autora članaka nisu nužno i stavovi uredništva. Ne preuzimamo odgovornost za moguću izravnu ili neizravnu ozljedu ili štetu proizašlu iz sadržaja na Adventure Sport Portalu.