(Rejting 0 od 5)
Inline skating
Autor: Luka Markić
Utorak, 02 Lipanj 2009 07:02
Koturaljkaški savez Hrvatske, po uzoru na Svjetski inline kup, od sezone 2009. organizira Hrvatski inline kup (HIC). HIC kombinira natjecanje najboljih brzinskih rolera iz regije, masovno okupljanje rolera i dobru zabavu.
Na 3. kolu nastupilo je preko 60 rolera u tri konkurencije.

U prvoj 'speed' utrci na 20 kilometara pobjedio je, treći put za redom u utrkama HIC, Miodrag Popović, Intro Line, Beograd sa vremenom 37minuta i 28 sec. Drugo mjesto osvojio je Aleš Gros, Medvode, Slovenija i 3. mjesto Dino Alberini, 5 element, Rijeka. Također, ovo je i redosljed u ukupnom poretku kupa.

U ženskoj konkurenciji za dužinu kotača pobjedila je Tadeja Donko, Murska Sobota, Slovenija ispred zemljakinje Ane Odlazek iz Kranja, u vremenu 38 minuta i 28 sec. Za treće mjesto također se vodila velika borba u kojoj je pobjedila Nika Manevski, Piran, Slovenija.

Naša najbolje plasirana natjecateljica bila je Vanja Pušnik iz Splita na 5. mjestu, ali je ona u ukupnom poretku na 2. mjestu.

Druga utrka na programu bila je utrka na 5 krugova za kadete i 'fitness' rolere. U ženskoj konkurenciji sva tri prva mjesta osvojile su članice Zagrebačkog kluba Vatreni Kotači: 1. Anamaria Marinić, 2. Kristina Wengust i 3. Ivona Mitrović.

U muškoj konkurenciji 1. mjesto osvojio je Igor Erceg, Piran, 2. mjesto Blaž ponikvar, Kranj i 3. mjesto Fran Urban, rolerski klub Zagreb.

Treca utrka bila je Sveučilišno prvenstvo Zagreba gdje su ostvareni sljedeći rezultati:

žene: 1. Dunja Cota 2. Vedrana Bukal 3. Melita Klekar.
Kod studenata: 1. Filip Škripelj 2. Damir Štampar 3. Marin Olujić

Preostala dva kola održat ce se u jesenjem dijelu u Splitu i finale na grobniku 11.10.

Više informacija o radu Koturaljkaškog saveza na našoj web stranice: www.rolanje.hr Kao i slike sa dosadašnjih utrka i dogadanja.

KOMENTIRATI MOGU SAMO PRIJAVLJENI KORISNICI, PRIJAVITE SE ILI REGISTRIRAJTE!
Podijeli ovaj članak (google, twitter, facebook...)