(Rejting 0 od 5)
Inline skating
Autor: Luka Markić
Ponedjeljak, 18 Svibanj 2009 05:04
Želimo istaknuti potrebu za izgradnjom rolerskog centra s skate parkom, pripadajućom pistom za trening i održavanje natjecanja te školu rolanja za rekreativce na Bundeku.
Koturaljkaški savez Hrvatske (KSH) organizirao je 3. Prvenstvo Hrvatske u halfpipe koje se održalo 16.05.2009. u skate parku na Jarunu. Half-pipe je disciplina koturaljkaškog sporta, koja od 2007. godine ulazi u službeni program natjecanja. Ova disciplina dobila je ime po konstrukciji na kojoj se održava natjecanje, HALF - PIPE.

Natjecanje se održalo u formatu 'sesiona', znači da su svi natjecatelji zajednički vozili, a suci su ocjenjivali uspješno izvedene 'trikove'. Prvi 'sesion' trajao je 15 minuta i nakon toga slijedili su finalni 'sesioni' po kategorijama.

U prvom održanom finalu za mlade seniore do 20. godina pobijedio je Aleksandar Brezak iz Varaždinskog kluba „Kichmabreakers“, 2. mjesto osvojio je Ivan Grgić i 3. je bio Toni Vogrin. Odmah je uslijedilo i finalni 'sesion' seniora u kojem je mlađi brat Tin Hadžiomerspahić pobjedio dosadašnjeg prvaka u ovoj disciplini Sanjina Hadžiomerspahića, koji je sada osvojio 2. mjesto. Tin Jelinek osvojio je 3. mjesto.

Također, ovom prilikom želimo istaknuti još jednom potrebu za izgradnjom rolerskog centra s skate parkom, pripadajućom pistom za trening i održavanje natjecanja te školu rolanja za rekreativce na Bundeku.

U Hrvatskoj zasad nigdje ne postoji takav centar iako se rolanjem bavi oko 200.000 građana čime je rolanje jedan od masovnijih sportova.

Sve informacije o klubovima, natjecanjima te licenciranim školama rolanja možete pronaći na našoj web stranici www.rolanje.hr

KOMENTIRATI MOGU SAMO PRIJAVLJENI KORISNICI, PRIJAVITE SE ILI REGISTRIRAJTE!
Podijeli ovaj članak (google, twitter, facebook...)