(Rejting 0 od 5)
Inline skating
Autor: Sebastijan Fuštin
Nedjelja, 10 Kolovoz 2008 00:50
U Oroslavju i Stubičkim toplicama se održava FIS Rollerski svjetski kup, a odvožene su brdska utrka duga 23km i sprint.

FIS Rollerski svjetski kup Oroslavje 2008.

Subota, 9. kolovoz

Brdska utrka, Stubičke Toplice

Natjecanja na FIS Rollerski svjetskom kupu započela su danas brdskom utrkom dugom 23 kilometra koja je vožena od centra Stubičkih Toplica pa na Sljeme do Apartmanske kuće „Snježna kraljica“. Nakon što je dan ranije tuča i nevrijeme pokvarilo trening, osvanulo je ipak lijepo i sunčano jutro.

Na startnoj listi ukupno je bilo 57 natjecatelja iz osam zemlja. Zajednički su startali juniori i seniori, a nakon njih juniorke i seniorke. Stazu je najbrže prošao Simone Paredi (ITA) i to za 54 minute i 19 sekundi, pobijedivši tako Dušana Kožišeka (CZE) za svega šest desetinki. Treće mjesto osvojio je Alfio di Gregorio (ITA) također s minimalnim zaostatkom od 1.7 sekundi. Od hrvatskih predstavnika, 20. mjesto osvojio je Darko Škerblin.

Kod žena pobjeda je pripala Eriki Bettineschi (ITA) i to zahvaljujući grešci drugoplasirane valentine Kislukhine (RUS) koja je pogrešno procijenila ulazak u cilj te tako u posljednja dva metra prepustila pobjedu Talijanki. Treće mjesto pripalo je Mateji Bogatec (ITA). Od hrvatskih predstavnica, Andrijana Stipaničić bila je sedma, a Anamarija Brajdić osma.

U konkurenciji juniora pobjedu je uvjerljivo odnio Robin Norum (SWE) ispred Alexandera Krivolapova (RUS) i Stefana Paganessia (ITA). Od naših natjecatelja Filip Kontak bio je sedmi, a Tomislav Crnković jedanaesti.

Među juniorkama pobjeda je pripala Anni Maccagan (ITA) ispred Elise Treves (ITA) i Marie Claire Gontier (ITA). Naša Maja Brajdić je nažalost odustala.
Sutra je na rasporedu sprint. Kvalifikacije od 9 sati, a finala od 11 sati na stazi dugoj 180 metara u centru Oroslavja.

Nedjelja, 10. kolovoza

Sprint, Oroslavje

Drugi dan Svjetskog kupa donio nam je uvijek zanimljivu utrku sprinta. Sunčano vrijeme i lijep dan, raspoložena publika tvorili su prave uvijete za kvalitetno natjecanje. Na startnoj listi kvalifikacija našlo se ukupno 77 natjecatelja iz osam zemalja. Po osam najboljih u svakoj konkurenciji plasiralo se u finalno natjecanje. Od hrvatskih natjecatelja to je uspjelo Andrijani Stipaničić i Loreni Malec među seniorkama, Dominiku Kordišu i Filipu Kontaku kod juniora te Nini Broznić, Vedrani Malec, Maji Vuk i Maji Brajdić kod juniorki.

U konkurenciji juniorki ostvarilo se ono što su svi samo mogli priželjkivati prije početka utrke - hrvatsko finale. Nina Broznić na kraju je bila brža od Maje Vuk i tako osvojila zlato. Treće mjesto pripalo je Anni Maccagnan (ITA).

Kod juniora navijali smo za Filipa Kontaka u polufinalu, ali Ivan Trofimov bio je jači. U B finalu čekao ga je Ragnar Bargvin Andresen (NOR). Visoki dugonogi Norvežanin bio je prevelika prepreka. Zapravo Andresen je izgubio očekivano zlato jer mu se na startu polufinala skliznuo štap, a kasniji zlatni Folco Pizzutto (ITA) već je daleko odmaknuo.

Kod seniorki do polufinala se probila Lorena Malec koja ne uspijeva pobijedili Annu Rosu (ITA), pa u B finalu gubi i broncu protiv Inne Zaytseve (RUS). Pobjeda je očekivano pripala Mateji Bogatec (ITA).

Kod seniora nije bilo iznenađenja. Najbolji je bio Igor Glushkov (RUS) koji je u finalu bio bolji od Alessia Berlande (ITA). Treće mjesto osvojio je Emanuele Sbabo.

Tako je završena još jedna uspješna utrka Svjetkog kupa koja se održavala u Oroslavju i ovaj puta u Stubičkim Toplicama. Zatvaranjem utrke, zapravo su već počele pripreme za sljedeću godinu i jubilarnu petu utrku zaredom.

KOMENTIRATI MOGU SAMO PRIJAVLJENI KORISNICI, PRIJAVITE SE ILI REGISTRIRAJTE!
Podijeli ovaj članak (google, twitter, facebook...)