(Rejting 0 od 5)
Rollerski
Autor: Tanja Kraljić
Petak, 19 Kolovoz 2005 01:00
Prva utrka prologa Rollerski Svjetskog kupa održana je 19. kolovoza i to, ni manje ni više, u Oroslavju, srcu Hrvatskog Zagorja. Točnije, Svjetski kup u ovom Hrvatskoj malo poznatom sportu zbio se u mjestu malo poznatom Svijetu, docnije na brdskoj stazi u Bistri dugoj 6 000 metara.
Po toplom vremenu i teškoj stazi već u prvoj utrci dogodilo se veliko iznenađenje.

U konkurenciji juniorki pobijedila je hrvatska reprezentativka Marina Kovačec koja je stazu prošla u vremenu 35:44,006 i za 17,670 sekundi bila brža od Aleksandre Vasiljević iz BiH. Na trećem je mjestu Chantal Chabloz (Italija) sa zaostatkom 1:32,715. Od ostalih hrvatskih natjecateljki, Maja Vuk je bila 7., Petra Starčević 10., Zvjezdana Veljković 11…

U utrci juniora nije bilo nikakvog iznenađenja. Uvjerljivo najbolji bio je vodeći u Svjetskom kupu Muhammed Kizilarslan iz Turske u vremenu 23:15,544 ispred sunarodnjaka Fatiha Yuksela koji je zaostao 4:19,138. Treće mjesto osvojio je Glauco Pizzutto (Italija) sa zaostatkom 4:33,474. Od hrvatskih reprezentativaca, najbolje je plasiran najmlađi Filip Kontak na 8. mjestu koji je čak četiri godine mlađi od pobjednika. Pavle Kruljac je bio 9., Vlado Babić 11., Alen Kufner 12…

U utrci mastera (veterana), prva tri mjesta pripala su Talijanima. Prvi je bio Marcello Gionta sa 27:24,200, drugi Francesco Benetti sa zaostatkom 45,680 i treći Vittorino Corso 2:14,485.

Među seniorkama pobjedu je ostvarila Valentina Kislukhina iz Rusije s vremenom 30:40,559. Druga je bila Viviana Druidi (Italija) sa zaostatkom 29,476, a treća Erika Bettineschi (Italija) 46,110. Od hrvatskih reprezentativki, olimpijka Maja Kezele bila je 6., a Andrijana Stipaničić 8..

U konkurenciji seniora, Talijana Alfia Di Gregoria iznenadio je sunarodnjak Valerio Theodule s vremenom 24:05,751. Di Gregorio je zaostao 12,909 sekundi. Treće mjesto osvojio je Michel Rainer (Italija) s 44,731 sekundom zaostatka. Vodeći u Svjetskom kupu Rus Igor Glushkov zauzeo je tek 15. mjesto sa zaostatkom 3:15,133. Od Hrvata, olimpijac Denis Klobučar bio je odličan 8., Damir Jurčević 19., Alen Abramović 22., Denis Kauzlarić 28. i Darko Škreblin 33….
Nastupilo je ukupno 97 natjecatelja iz osam zemalja.

KOMENTIRATI MOGU SAMO PRIJAVLJENI KORISNICI, PRIJAVITE SE ILI REGISTRIRAJTE!