(Rejting 0 od 5)
Paragliding
Autor: Nikolina Končarević
Ponedjeljak, 13 Srpanj 2009 12:46
Prva disciplina netom započetog Svjetskog kupa u paraglidingu održana je u nedjelju i to sa starta na Raspadalici iznad Buzeta.
Svih 128 pilota startalo je u disciplini „Race to goal“, odnosna trka do cilja, a bila je dugačka 63.9 km. Nakon starta piloti su krenuli prema prvoj okretnoj točki koja je bila Lanišće, zatim Lupoglav, Èrnica kod Buzeta,pa Motovun te prije samog ulaska u cilj morali su još okrenuti i točku Željeznička stanica Buzet.

U sam cilj koji je bio na buzetskom nogometnom igralištu ušlo je njih 16. Prvi je bio Yassen Savov iz Bugarske s vremenom 2:21:26, Švicarac Stefan Wyss bio je drugi s vremenom 2:28:05 dok je treći u cilj ušao Slovenac Aljaž Valič s vremenom 2:41:07.  Od Hrvatskih pilota najbolje se plasirao Zoran Bošković i to na 28. mjesto. Marko Hrgetić bio je 33., Antoni Buljan 36., Karlo Bonačić 37., Damir Habek 48., Damir Biondić 56., Saša Leskovar 92., dok je Siniša Pintar bio 120.

Više o rezultatima i natjecanju, te live praćenju discipline saznajte OVDJE i OVDJE. Dodatne informacije nalaze se i na službenim stranicama paragliding kupa te na službenoj stranici kluba gdje možete i skinuti fotografije.

KOMENTIRATI MOGU SAMO PRIJAVLJENI KORISNICI, PRIJAVITE SE ILI REGISTRIRAJTE!
Podijeli ovaj članak (google, twitter, facebook...)